Českou verzi seriálu Office nabídne ČT1 od 1. prosince

úterý, 18. listopadu 2014, 16:46 Aktuality, TV MediaGuru

Českou verzi kultovního britského seriálu The Office bude Česká televize vysílat od 1. prosince na programu ČT1. Seriál scenáristů Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta v brněnském studiu natočil Milan Šteindler. Pod názvem Kancl diváci uvidí šest dílů vždy v pondělí a ve středu večer.

Hlavní role nesnesitelného šéfa se ve fiktivním dokumentu o kancelářském životě ve firmě Papír a Print zhostil Václav Kopta. Pod rouškou péče o své podřízené se snaží ve firemní struktuře přežít co nejdéle, a proto neustále vymýšlí kličky ve vztahu k vedení společnosti. Dokumentární kamera fiktivního štábu se podle ČT zaměřuje i na osudy jeho kolegů, kteří si dlouhé chvíle v nudné práci snaží krátit každý svým originálním způsobem.

Seriál The Office odvysílala BBC v Británii poprvé v roce 2001. Stal se národním a poté celosvětovým hitem. Licenci později zakoupily televize v několika zemích. Nejúspěšnější se stala americká adaptace, které stanice NBC od roku 2005 vyrobila celkem 201 epizod.

"Musím říct, že Vašek Kopta se do té role tak vžil, že mám obavy, aby to nemělo negativní dopad na jeho okolí. Každopádně v roli sebestředného blba je tak famózní, že i konzultant vyslaný BBC místy žasnul, co všechno si může šéf v české firmě dovolit," poznamenal kreativní producent České televize David Ziegelbauer. 

V dalších rolích se vedle Kopty objeví například Sára Venclovská, Pavla Vitázková, Radim Novák, Michal Dalecký, Tomáš Sýkora a Jiří Hájek. ČT1 seriál začne vysílat od 1. prosince vždy v pondělí a ve středu od 20:55.

-čtk-