Český rozhlas nechce rušit pořad Hovory z Lán

středa, 12. listopadu 2014, 16:00 Aktuality, Rádio MediaGuru

Předsednictvo Rady Českého rozhlasu ve středu s vedením rozhlasu projednalo stížnosti, které rada obdržela na poslední Hovory z Lán. Vlnu kritiky vyvolaly vulgární výroky, které v rozhlasovém pořadu zazněly z úst prezidenta Miloše Zemana. Rada se ke kauze vyjádří na veřejném zasedání 26. listopadu, řekl ČTK místopředseda rady Jiří Vejvoda. 

"Rada ČRo projednala stížnosti posluchačů na Hovory z Lán. Vyslechla informaci vedení rozhlasu a ke kauze se vyjádří formou usnesení na veřejné schůzi 26. listopadu," uvedl Vejvoda. 

Vedení rozhlasu podle mluvčího Jiřího Hošny radu seznámilo se svým stanoviskem. "Počítáme s tím, že pořad rušit nebudeme a dál poběží ve stejném formátu. Generální ředitel se rovněž setká s panem prezidentem," řekl Hošna. 

Rada ČRo dostala na rozhovor s hlavou státu asi padesátku stížností. Z nich se zhruba pět prezidenta zastávalo, většina kritických poukazuje na možné porušení kodexu Českého rozhlasu. 

Stížnosti na pořad Radiožurnálu okamžitě po odvysílání začala dostávat také Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která jich v minulém týdnu obdržela zhruba dvě stovky. Zabývat se jimi bude na příštím zasedání.

-čtk-