Kofola se spojuje v Česku a na Slovensku s firmou Rauch

pondělí, 24. listopadu 2014, 11:35 Marketing MediaGuru

Kofola přebírá distribuci firmy Rauch. Marketing zůstává v rakouské společnosti.

Společnost Kofola se stává exkluzivním distributorem na českém a slovenském trhu značek z portfolia společnosti Rauch. Do sortimentu Kofola tím přibude na 100 položek, mimo jiné džusy, nektary, nesycené ovocné nápoje, ledové čaje, ledové kávy a isotonické nápoje pod značkami Rauch, Happy Day, Ice tea, Bravo, Nativa, Cafemio, Isotonic nebo Yippy.

„Svatba s Rauchem je významným milníkem v historii naší společnosti. Náš sortiment se tím rozšíří téměř na dvojnásobek,“ popisuje spojení generální ředitel skupiny Kofola Janis Samaras (na fotografii vpravo). Roční obrat skupiny se tímto obchodem zvýší o 450 milionů korun, což představuje přibližně 10 % jejího obratu v rámci českého a slovenského trhu.

„Pro mě je důležité, že Kofola je rodinná firma stejně jako my. Máme bohužel negativní zkušenosti s mezinárodními firmami, kde se management mění každé tři roky. Rodinné firmy jsou ve svém směřování mnohem více konzistentní,“ řekl generální ředitel skupiny Rauch Jürgen Rauch (na fotografii vlevo), jenž představuje čtvrtou generaci firmy.

KofolaRauch

Kofola se bude starat o distribuci a obchod portfolia skupiny Rauch. Logistiku, dovoz a marketing značek bude však nadále zajišťovat česká pobočka rakouské firmy, která u nás působí od roku 1995. „V současné době hledáme v marketingu synergie. Uvažujeme například o společném nákupu médií,“ dodává Zbyněk Plašil, výkonný ředitel Rauch Praha a Slovensko.

Podle marketingového ředitele Kofoly Jiřího Vlasáka pomůže toto propojení ve směřování Kofoly jako výrobci zdravějších nápojů, ale i pozici silného distribučního partnera.

V roce 2010 koupila Kofola energetický nápoj Semtex, následující rok spustila linku Hot Fill pro nápoje bez konzervantů. V roce 2012 vstoupila na trh s čerstvými šťávami koupí UGO barů. V loňském roce převzala distribuci Evian, Badoit a Vincentka. Letos převzala síť s čerstvými šťávami Mangaloo.

-kch-

Foto: Petr Klapper