IPR si stěžuje na reportáže Novy i o regulaci outdooru

sobota, 13. prosince 2014, 12:50 Aktuality, Outdoor, TV MediaGuru

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha) si stěžuje Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na reportáže TV Nova. Domnívá se, že odvysíláním nepravdivých a zavádějících informací, týkajících se zejména pražských stavebních předpisů, může být tato příspěvková organizace vážně poškozena v očích veřejnosti. Oznámila to v tiskové zprávě. Nova k tomu uvedla, že její reportáže jsou podložené důkazy.

IPR Praha tvrdí, že Nova od 30. listopadu odvysílala pět reportáží, které nepravdivě informují o Pražských stavebních předpisech, příspěvkové organizaci nebo jejích spolupracovnících. V poslední reportáži z 11. prosince byla informace o trestním oznámení nejen na bývalého primátora Tomáše Hudečka, ale i na architekta hlavního města Prahy Pavla Hniličku, ačkoli nebylo policií potvrzeno a informaci o něm neobdržel ani sám Hnilička. 

"Odmítám veškeré nepravdivé informace, které zazněly v reportážích TV Nova a jednoznačně stojím za Ing. arch. Pavlem Hniličkou," uvedl Tomáš Ctibor, který je pověřený řízením IPR Praha. Příspěvková organizace uveřejnila rozbor tvrzení na webových stránkách a hodlá pokračovat "všemi prostředky v ochraně svých zaměstnanců a spolupracovníků". 

"Reportáže týkající se vyhlášky Pražských stavebních předpisů informují o skutečnostech, ke kterým máme konkrétní důkazy," sdělila ČTK mluvčí televize Anna Suchá. Nova má podle ní k dispozici například zmíněné trestní oznámení. 

Pražské stavební předpisy, které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, vešly v platnost v říjnu. Určují podmínky, za kterých se může v hlavním městě stavět. Na základě nich ale mimo jiné nebudou moci vznikat nové samostatně stojící billboardy, a až těm současným skončí platné stavební povolení, firmy budou muset obří reklamní poutače a plochy odstranit. Právě tato část předpisů vyvolala v uplynulých měsících bouřlivou debatu. 

-čtk-