Kofola koupila slovinskou minerálku Radenska

pátek, 19. prosince 2014, 15:19 Aktuality, Marketing MediaGuru

Kofola a Pivovarna Laško koupily společnost Radenska. Po dlouhých vyjednáváních obě strany podepsaly Kupní smlouvu na akcie s odkládacími podmínkami (SPA) na podíl ve výši 75,31 %. Kofola se tak společně s rodinou Poličů stane novým vlastníkem slovinské minerálky Radenska. K dokončení procesu je potřeba splnit několik podmínek na obou stranách. Dokončení transakce je očekáváno na začátku příštího roku.V pátek o tom informovala společnost Kofola.

Prodejem Radenske skupina Laško Group plní závazek věřitelským bankám

o restrukturalizaci. Kofola zaplatí za podíl v Radenske 13,59 EUR za akcii. Celková cena transakce dosáhla 1,8 mld. Kč.

Jednání o prodeji Radenske začala na základě dohody o restrukturalizaci firmy Radenska v září 2013. Celý proces proběhl v  mezinárodním dvoukolovém výběrovém řízení, kam bylo pozváno 50 domácích i zahraničních investorů a během kterého padlo 5 předběžných nabídek.

„Pro Radenskou jsme strategickým kupcem se spoustou zkušeností ve výrobě a prodeji nealkoholických nápojů. Naše firma je zdravá a má vyrovnané hospodaření. V Kofole milujeme lokální značky a jejich příběhy, a jsme proto přesvědčeni, že můžeme Radenskou vrátit zpátky na přední pozice,“ uvedl Jannis Samaras, generální ředitel Kofoly.

Přesto, že dohoda byla podepsána mezi Kofolou a Pivovarem Laško, rodina Poličů má být důležitou součástí konsorcia s tím, že do transakce vstoupí na začátku příštího roku. Získaný podíl bude po dokončení transakce ještě dále rozdělen. Kofola získá 60 %, společnost P&P 40 %.

Radenska