Zeman se na Frekvenci 1 vyhnul vulgarismům

neděle, 04. ledna 2015, 19:17 Aktuality, Rádio MediaGuru

Prezident Miloš Zeman se při nedělní premiéře rozhlasového Prezidentského Pressklubu vyhnul vulgarismům, které vedly k ukončení vysílání tradičních Hovorů z Lán. Tvrdými výrazy zejména vůči svým oponentům ale nešetřil. V závěru pořadu naznačil, že při jeho dalším vysílání za tři měsíce možná ostřejší výrazy opět použije.

"Já si mezitím prostuduju slovník vulgarismů, abych příští setkání nějakým způsobem obohatil," uvedl Zeman. Podotkl současně, že podle kodexu je použití vulgárního výrazu postiženo pouze napomenutím a teprve za další hrozí pokuta.

Zeman v pořadu připomenul své vyjádření o novinářích, které kteří jsou podle něj "nejpitomější tvorové na zeměkouli". Předsedu Liberálně ekologické strany Martina Bursíka vnímá jako "psychicky poněkud vyšinutého člověka". Politik, který se nechává ovládat emocemi, je podle Zemana "looser".

V listopadových Hovorech z Lán zazněla z úst prezidenta vulgární slova hlavně v souvislosti s názvem hudební skupiny Pussy Riot nebo při kritice služebního zákona. Český rozhlas se následně rozhodl Hovory z Lán předtáčet, na což Zeman odmítl přistoupit. Zvolil proto spolupráci s rádiem Frekvence 1, ale posteskl si během živého vysílání, že nesmí vulgární slova používat.

"Pokud jde o skupinu Pussy Riot, nevidím důvod znovu překládat její název do češtiny," uvedl dnes prezident s tím, že je pro něj toto téma uzavřené. Doporučil pouze, aby si případní zájemci prohlédli "sexuální performanci z přírodovědeckého muzea" v podání této dívčí skupiny.

-čtk-