Česká zpravodajská stanice BBC se přejmenuje na ZET

čtvrtek, 19. února 2015, 15:43 Aktuality, Rádio MediaGuru

Tuzemská zpravodajská stanice BBC se přejmenuje na ZET. O změnu názvu požádal provozovatel stanice, společnost BBC Radiocom, která projde obdobnou změnou a přejmenuje se na RadioZET. Obě dvě změny odsouhlasila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Zpravodajsko-informační ZET vychází ze stejnojmenného multimediálního projektu, který společnost z mediální skupiny Lagardere Active provozuje na portálu ZET.cz. Program rádia je postaven na zpravodajském proudu v dopoledním a odpoledním prime-time. Postupně se má české vysílání prodloužit na 12 hodin při zachování určitého objemu britského vysílání BBC World Service, které je nyní dostupné po zbytek dne.

Přejmenování na ZET je pokračováním transformace této rozhlasové stanice po jejím předloňském převzetí mediální skupinou Lagardere Active ČR. Provozovatel stanice se od té doby dostal s radou několikrát do sporu, mimo jiné kvůli ukončení spolupráce s Českým rozhlasem, od kterého přestal přebírat původně dodávané zpravodajské bloky. Stotisícovou pokutu si stanice vysloužila rovněž za údajné porušování licenčních podmínek při zařazování hudby do vysílání. Proti veškerým sankcím se Lagardere Active ČR vždy důrazně ohradila.

-čtk-