Blaník přijde s novu řadou, o další rozhodnou diváci

pátek, 27. března 2015, 07:30 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Internetová televize Stream.cz zahájí v pátek další řadu seriálu Kancelář Blaník. Politická satira o schopném lobbistovi v podání Marka Daniela se vrací po tříměsíční přestávce a tvůrci slibují, že se znovu zaměří na aktuální dění v zemi.

"Blaník pro nás nedrží prvenství jen v nákladnosti, ale také je, jak jsme zjistili, pro diváky jedničkou v rámci politického zpravodajství," řekl ČTK šéfproducent Stream.cz Lukáš Záhoř. V nadsázce pak uvedl, že pauzy mezi jednotlivými sériemi diváci nesou nelibě, "protože bez Tondy Blaníka najednou ztrácejí přehled o politickém dění ve státě".

Třetí řada přinese šestnáct dílů, v nichž se po boku Marka Daniela znovu objeví jeho asistenti Halka Třešňáková a Michal Dalecký. První epizoda bude zveřejněna dnes večer na Facebooku, v samotné internetové televizi pak o den později při tradiční sobotní premiéře. Se sociálními sítěmi se Blaník snaží pracovat rovněž prostřednictvím twitterového konta, který televize označuje za jeden z "nejvirálnějších".

Zkušenosti internetové televize, která je součástí společnosti Seznam.cz, zatím ukazují, že ji diváci sledují nejčastěji na počítači; k růstu mobilních telefonů a tabletů ale pomáhají stále oblíbenější mobilní aplikace. "Stejně jako rostou zhlédnutí přes aplikaci v chytrých televizích Samsung Smart TV," doplnil Záhoř.

Sázku na politickou satiru si Stream.cz zatím pochvaluje. "Jestliže jsme po odvysílání druhé série uváděli, že průměrný počet přehrání jednotlivých epizod je 300.000, tak nyní se, i přes tříměsíční pauzu, během které se seriál nevysílal, blíží čtyř stům tisícům," uvedl šéfproducent televize, která na výrobě spolupracuje s produkční společností Negativ. Na otázku po budoucnosti seriálu ale zatím konkrétní nebyl. "O případném pokračování budeme jednat až podle diváckých reakcí na třetí sérii teď v průběhu jara," řekl.

-čtk-