Kollarczyk nahradí v Českém rozhlasu Koliandra

pondělí, 18. května 2015, 11:38 Aktuality, Rádio MediaGuru

Řízením Sekce správy a provozu Českého rozhlasu je pověřen Tomáš Kollarczyk. Ve své pozici nahradí nedávno odvolaného Michala Koliandra. Do jeho gesce budou spadat především ekonomické činnosti, ale také IT, technika či rozvoj digitálního rozhlasového vysílání.

Nový šéf Sekce správy a řízení Tomáš Kollarczyk
Nový šéf Sekce správy a provozu ČRo Tomáš Kollarczyk

„Jeho úkolem bude zejména zlepšit procesy řízení sekce správy a provozu a samozřejmě pokračovat v nastoleném trendu ekonomické stabilizace Českého rozhlasu,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Tomáš Kollarczyk v Českém rozhlasu dosud zastával funkci obchodního a marketingového ředitele, v níž se zaměřil na proměnu obchodního modelu Českého rozhlasu a efektivitu komerční činnosti v letech tržního útlumu na českém reklamním trhu. Na manažerských pozicích se v rozhlasu pohybuje od roku 2000, kdy nastoupil na pozici manažer marketingu a PR do Českého rozhlasu České Budějovice.

„Za hlavní cíle nově svěřené činnosti považuji odpovědné hospodaření, efektivní využívání finančních prostředků a další rozvíjení nastaveného systému controllingu. Český rozhlas musí být nadále v dobré ekonomické kondici, která umožní co nejlepší plnění veřejnoprávní role,“ uvedl Tomáš Kollarczyk.

Kollarczyk vystudoval Ostravskou univerzitu. Na Fakultě managementu Vysoké školy ekonomické se zabýval managementem a marketingem, na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity absolvoval studium ekonomie se zaměřením na strukturální politiku Evropské unie. V roce 2009 získal titul MBA na Czech management institute při ESMA Barcelona. V rámci programu Asociace pro mezinárodní otázky Praha a Německé kanceláře pro zahraniční politiku v Berlíně analyzoval ve výběrové česko-německé skupině řadu aktuálních společensko-ekonomických témat obou zemí.

-kch-