Letos už potřetí vyjede do Vídně Czech Pioneers Bus

neděle, 24. května 2015, 09:36 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Letos už potřetí vyrazí z podnětu Techsquare český autobus na Pioneers Festival, který se koná ve dnech 28. až 29. května ve Vídni. Cílem české expedice je na festivalu reprezentovat český technologicky orientovaný podnikatelský ekosystém.

Hlavním pilířem festivalu jsou přednášky zaměřené na podnikání a technologie, nedílnou součástí je rovněž prezentace vybraných projektů formou 90s prezentací a prostřednictvím stánků v prostorách Hofburgu. Festival pokrývá oblasti jako internet of things, vývoj softwaru a aplikací, bulk data processing, hardware nebo robotika. Díky koncentraci subjektů relevantních pro podnikatelský inovativní ekosystém je tato evropská událost také příležitostí pro networking, jak na formální, tak neformální úrovni.

Z České republiky vyjede na festival za podpory společnosti Seznam.cz Czech Pioneers Bus, který do rakouské metropole přiveze zástupce start-upů, korporací, investorů, akademické sféry, médií i státní správy. Letošní novinkou je, že vybrané české startupy získají vstup na festival zdarma. „Hromadná účast“ je umožněna ve spolupráci s partnery, mezi něž se řadí Equa Bank, CzechInvest, Adastra nebo Funmio.

-kch-