Prague Pride letos kampaň staví na termo-záběrech

úterý, 30. června 2015, 19:06 Aktuality, Reklama MediaGuru

V pořadí již pátý ročník festivalu Prague Pride, jenž se uskuteční v Praze v týdnu od 10. do 16. srpna, podpoří kampaň se sloganem „Všichni jsme stejně teplí“. Komunikace vizuálně staví na záběrech lidí pořízenými termo-kamerou.

PraguePride2015_plakat-400x447

Kampaň se primárně soustředí na nárůst šikany a extremistických nálad v české společnosti, namířené vůči jakýmkoli odlišnostem. „Lidé se vždy bojí toho, co neznají. Proto festivalem chceme zprostředkovat vzájemné poznání mezi LGBT komunitou a většinovou společností, “ uvedla ředitelka festivalu Kateřina Saparová.

Kampaň doplní facebooková aplikace, s jejíž pomocí si mohou uživatele na svoji fotku aplikovat termo-efekt. „Šlo nám o jednoduché, a přitom výrazné vyjádření myšlenky, že Prague Pride není akce jen pro LGBT komunitu, ale pro všechny lidi bez rozdílu sexuální orientace,“ uvedl kreativní tým agentury Made by Vaculik, který se na přípravě kampaně podílel.

Komunikace spojená s letošním festivalem volně navazuje na kampaň sbarvouven.cz“, jejímž prostřednictvím letos Prague Pride představila online poradnu pro LGBT osoby, jejich rodiče, učitele a jiné.

-kch-