V tendru na propagaci potravin je osmnáct firem

úterý, 02. června 2015, 15:49 Aktuality, Reklama MediaGuru

Do dvouleté zakázky na propagaci kvalitních potravin, vypsané Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF), se přihlásilo 18 agentur s 34 nabídkami. Její předpokládaná hodnota včetně započítání dvacetiprocentní opce činí 298 milionů Kč bez daně z přidané hodnoty. Tendr je rozdělen na čtyři menší části. Přestože to v názvu ani popisu zakázky není uvedeno, mluvčí SZIF Vladimíra Nováková dnes ČTK potvrdila, že má jít především o propagaci značky Klasa. Nabídky nyní vyhodnotí devítičlenná komise.

Nejdražší částí zakázky je její strategická, kreativní a PR část s předpokládanou hodnotou 128 milionů Kč. Na ni dostal SZIF devět nabídek.

Realizační část, do níž patří organizace ochutnávek, spotřebitelské soutěže a další propagační akce, si fond cení na 88 milionů Kč. Zakázku chce také získat devět firem. Mediální část zahrnující návrh mediální strategie a plánu, návrh mediálního nákupu či vyhodnocení komunikace má stát 2,4 milionu Kč. Zájem o tento díl zakázky má sedm firem. Poslední, expoziční část, má stát 20 milionů Kč, a chtělo by ji devět společností.

V předchozích letech byla zakázka zadávána jako jednoletá. Její rozdělení má podle dřívějšího vyjádření ministerstva zemědělství (MZe) usnadnit účast většímu počtu zájemců. Má také umožnit státu lépe kontrolovat, co pro něj za nemalé finanční prostředky firmy zajišťují.

Přehled společností v tendru SZIF

SZIF

-čtk-