ČT, Vary a Aerofilms vytvářejí nový label

sobota, 11. července 2015, 09:00 Aktuality, TV MediaGuru

Karlovarský filmový festival ve spolupráci s Českou televizí a distribuční společností Aerofilms se podílí na vytvoření distribučního labelu, díky němuž budou v průběhu roku do české distribuce uváděny zajímavé filmové tituly ze světové produkce. Role České televize bude spočívat ve vytipování nejzajímavějších televizních filmů a nabízet je pro mimořádné promítání v kinech.

Smyslem této aktivity je uvést do domácí distribuce originální a umělecky hodnotné snímky, které by jinak složitě hledaly cestu k divákovi standardní distribuční cestou. Jednotlivé subjekty v rámci svých aktivit mohou uvedení na domácí trh podpořit například marketingovou kampaní, mediálním zviditelněním, speciálním režimem premiéry a nasazení nebo finanční spoluúčastí na nákupu práv, a tím nabídnout divákům možnost zhlédnutí kvalitních filmů mimo mainstreamovou distribuci.

Prvním titulem, který bude v rámci tohoto distribučního labelu uveden do kin, je nejnovější film Paola Sorrentina Mládí, který na MFF Karlovy Vary osobně doprovází jeden z hlavních představitelů Harvey Keitel.

-stk-