Gambrinus přidává spoty od Alice Nellis

středa, 08. července 2015, 13:33 Reklama MediaGuru

V další fázi kampaně chce Gambrinus bořit mýty kolem své značky.

Gambrinus spouští druhou fázi své kampaně, v níž se zaměří na boření mýtů. Navazuje tak na červnovou kampaň, ve které se značka převlékla za fiktivní minipivovar Patron a zeptala se lidí, jak jim její pivo chutná.

Nová kampaň, jež poběží v televizi, outdooru a na internetu, chce s nadsázkou poukázat na to, že se hodně z toho, co se o značce říká, nezakládá na pravdě. Série televizních spotů, jejichž režie se ujala Alice Nellis, si tak vezme na paškál například tvrzení, že Gambrinus je europivo nebo že do jeho vaření mluví „kravaťáci“. Začátkem července byl nasazen první ze spotů, postupně budou přibývat další. Kampaň doplní také přítomnost značky na nejrůznějších eventech. Na její kreativě se podílely agentury McCann Prague a Triad Advertising.

Svou kampaní chce Gambrinus nejen ozdravit svou značku, ale i podnítit diskusi o pivu. „Zjistili jsme, že většina lidí hodnotí pivo na základě toho, co se doslechli od jiných, a ne na základě vlastní zkušenosti. A to jsme chtěli změnit,“ popsala při spuštění červnové kampaně Kateřina Krásová, tisková mluvčí společnosti Plzeňský Prazdroj. V nastavené komunikaci hodlá pivní značka pokračovat i v následujících měsících.

-stk-