Bavorský časopis InnSide otevřel v Česku redakci

čtvrtek, 10. září 2015, 09:32 Aktuality, Tisk MediaGuru

Měsíčník InnSide, který vydává už 22 let německé vydavatelství InnSide Verlag & Werbeagentur se sídlem v Pasově, má nově svoji redakci i v České republice. Německy psaný ilustrovaný časopis se věnuje hlavně cestovnímu ruchu, využívání volného času, zdraví, gastronomii, podnikání, umění a kultuře.

Za projektem českého zastoupení stojí Stanislava Neradová, která několik let pracovala pro vydavatelství Mafra (MF Dnes a pilotní projekt 14 dní) jako redaktorka a editorka. Se švýcarskou agenturou Leo Burnett Schweiz AG spolupracuje jako copywriterka na projektu „100 employees visit 100 customers“. Na časopise InnSide se editorsky podílí i Luboš Vojtěch, bývalý dlouholetý ekonomický redaktor a editor MF Dnes.

"Když jsme dostali nabídku z Bavorska vybudovat v Česku oficiální zastoupení vydavatelství InnSide, nešlo odmítnout. V Bavorsku se totiž stále málo píše o českých podnikatelích a firmách, které často složitě hledají různé možnosti spolupráce s naším západním sousedem. Zajímavé jsou i tipy na různé výletní cíle a akce, které stojí za to v Česku navštívit," uvedla Stanislava Neradová, šéfredaktorka české redakce InnSide. Klientům slibuje inzerci v Bavorsku a v Rakousku za "české ceny".

Měsíčník InnSide se tiskne v nákladu 20 tisíc výtisků a distribuuje se nejen v Bavorsku (16 tisíc kusů), ale i v Horním Rakousku (4 tisíce). K dispozici je zdarma na 750 odběrních místech např. v cestovních kancelářích, bankách, na radnicích, v turistických infocentrech, v obchodech, na klinikách, zdravotnických zařízeních a v byznys klubech.

Současně s papírovým vydáním časopisu je magazín dostupný na webových stránkách. Aplikace podporuje čtení časopisu i v tabletech a mobilních telefonech. Česká redakce přináší informace na samostatném webu.

InnSide_září

-mav-