Johnnie Walker mění image, doplňuje svůj slogan

úterý, 22. září 2015, 10:49 Aktuality, Reklama MediaGuru

Skotská whisky Johnnie Walker mění celosvětově svou image. Dosavadní claim „Keep Walking“ od nynějška doplňuje slogan „Joy Will Take You Further“ (S radostí dál dojdeš), kterým se značka snaží podpořit pozitivní náhled na život i na práci.

Zatímco dříve whisky usilovala především o motivaci lidí k dosažení úspěchu, nyní se soustředí více na samotnou cestu k cíli. „Dvě století zkušeností nás naučila, že postup nemusí znamenat nekonečné stoupání. Můžeme si užívat každý krok vpřed, který uděláme s radostí, a čím víc radosti v něm najdeme, tím spíše dosáhneme cíle,“ vysvětluje Guy Escolme, Global Brand Director.

Novou image komunikuje prostřednictvím ATL a BTL kampaní, jejíž tváří se stal herec Jude Law, závodník F1 Jenson Button, čínská herečka Zhao Wei, americká kapela OK GO či filipínský horolezec Romi Garduce.

Není bez zajímavosti, že na vzniku kampaně spolupracovala značka mimo jiné i s odborníkem na lidské štěstí, psychologem Mattem Killingsworthem, který popisuje, na čem se nový komunikační koncept značky zakládá: „Lidé někdy uvažují o štěstí jako o něčem vzdáleném, jako o nedostižné výhře, kterou mohou získat až po letech tvrdé dřiny. Spojují si štěstí s konvenčními známkami úspěchu, jako jsou vyšší plat nebo velký dům. Shromažďujeme ale stále více důkazů o tom, že když prožíváme radost už během samotné cesty, úspěch se dostaví s větší pravděpodobností.“

-stk-