Kalousek viní Babišův deník z cenzury, ten nesouhlasí

středa, 23. září 2015, 11:40 Aktuality, Tisk MediaGuru

Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek viní deník Mladá fronta Dnes z cenzury. Neotiskl rozhovor, který deníku poskytl minulý týden, řekl dnes novinářům. Vidí za tím zásah ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše. Deník patří do skupiny Mafra, kterou vlastní Babišův Agrofert. Mafra uvedla, že kritice nerozumí; citace z rozhovoru prý využila v textu k blížícímu se sjezdu strany.

Kalousek uvedl, že Mladá fronta Dnes ho o rozhovor požádala, což ho prý překvapilo. Měla jej podle něho otisknout v sobotu, nevyšel ale ani v pondělím a pak v úterním náhradním termínu. "A nevyjde nikdy, neboť, jak jsme zjistili, majitel nakladatelství Mafra zakázal jeho uveřejnění," řekl Kalousek, jenž patří k hlavním Babišovým politickým rivalům.

"Nerozumíme postoji Miroslava Kalouska, který obvinil deník MF Dnes z používání cenzury, protože v listu nevyšel jeho rozhovor celý. V pátek 18. 9. MF Dnes obsáhle informovala o dění v TOP 09 (včetně fotografie M. Kalouska) před jejím nadcházejícím sjezdem. V textu byl obsáhle citován i místopředseda TOP 09 a citáty pocházejí právě z rozhovoru, o němž M. Kalousek hovoří," sdělila ČTK tisková koordinátorka Mafry Silvie Škábová. Rozhovory s představiteli TOP 09, tedy nejen s Kalouskem, jsou podle ní připraveny pro blížící se sjezd strany.

Místopředseda TOP 09 v souvislosti s nezveřejněním rozhovoru mluvil o "tvrdé cenzuře", která znehodnocuje demokratické prostředí. Mladá fronta Dnes, Lidové noviny, které patří do stejné skupiny, a taky komunistické Haló noviny označil za propagandistické tituly svých majitelů.

-čtk-