Za Zastoupení EK v Praze mluví Mlíčková Jelínková

pátek, 18. září 2015, 11:13 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Novou tiskovou mluvčí Zastoupení Evropské komise v Praze se stala Michaela Mlíčková Jelínková. Dosavadní mluvčí Karolína Kottová se stává vedoucí tiskového oddělení.

MMJelinkova
Michaela Mlíčková Jelínková, nová tisková mluvčí Zastoupení EK v Praze

Michaela Mlíčková Jelínková má téměř deset let profesních zkušeností v oblasti komunikace v soukromém i veřejném sektoru a téměř dvanáct let zkušeností v oblasti EU. Na Zastoupení přichází z české poradenské společnosti Mibcon, kde rok působila jako koordinátor firemního rebrandingu a copywriter. Pro Evropskou komisi pracovala s přestávkami od roku 2003 na různých pozicích, mj. jako členka týmu RAPEX (evropský systém rychlého varování před nebezpečnými výrobky) a jako mediální analytik na Generálním ředitelství pro komunikaci v Bruselu. Působila rovněž jako tisková mluvčí pro evropské záležitosti na Úřadu vlády ČR a jako senior konzultant v komunikační agentuře Donath-Burson-Marsteller (nyní Donath Business & Media).

Absolvovala postgraduální obor Evropské politiky na Institutu polických studií ve Štrasburku a inženýrské studium na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze. Mluví plynně anglicky, francouzsky a španělsky, dorozumí se rusky a německy.

-stk-