Miton posiluje v Polsku, rozšiřuje i pražský tým

čtvrtek, 08. října 2015, 07:22 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Česká investiční skupina Miton posiluje v Polsku a začíná rozšiřovat pražský tým, který má rozvíjet globální obchodní a marketingové aktivity Mitonu na trhu s módou. Domodi.pl, v níž má Miton významný majetkový podíl, koupila za 11,3 milionů PLN (v přepočtu cca 72 milionů Kč), svého největšího konkurenta, dvojku polského trhu s nabídkou módních značek, server Allani.pl. Obě služby dohromady v současné době každý měsíc navštíví 2,5 milionu milovníků módy. Domodi.pl akvizicí upevňuje svou pozici jedničky polského trhu.

Značka Domodi.pl patří do konceptu služeb na módní inspiraci sdružených pod Inspigroup.com, se kterou Miton jako jeden z hlavních investorů expanduje do Evropy. Mimo Polsko působí již v Česku, Německu, Itálii, Francii či Španělsku. Celkově ve všech zemích servery s módní inspirací z rodiny Mitonu zaznamenají každý měsíc přes 12 milionů návštěv a zprostředkují přes 150 tisíc objednávek módního zboží od více než 15 tisíc značek. V České republice působí pod značkou Glami.cz, kde je tuzemskou jedničkou na trhu s módní inspirací a každý měsíc ovlivní objednávky za 50 milionů korun ve stovkách českých e-shopů s oblečením a obuví.

„Jak v zahraničí, tak v Česku rychle rosteme. V současnosti v Praze posilujeme globální tým pro expanzi Glami konceptu do celé Evropy a hledáme talentované marketéry a obchodníky,“ uvedl Tomáš Hodboď, jeden ze šesti partnerů investiční skupiny Miton.

Česká investiční skupina Miton vznikla v roce 2000 ,má významné podíly například v Bonami.cz,  Glami.cz, Restu.cz, Rohlik.cz, Skrz.cz, Slevomat.cz, Startupjobs.cz, Twisto.cz a zahraničních pobočkách těchto firem. V minulosti Miton spoluzaložil a prodal například Stahuj.cz, Damejidlo.cz, Heureka.cz a další firmy.

-mav-