Startuje portál ChciPráci.cz, využívá umělou inteligenci

čtvrtek, 22. října 2015, 11:56 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Na český trh pracovních portálů vstupuje portál ChciPráci.cz, který chce být vyzyvatelem současných dominantních hráčů. Konkurovat chce širokou nabídkou pracovních pozic, která obsahuje přes 75 000 pracovních míst, intuitivním vyhledáváním a využíváním inteligentního softwaru Watson od IBM. Provozovatelem portálu je americká společnost Business Web Solutions LLC.

??????????????

„Naším záměrem je radikálně rozšířit nabídku pracovních služeb pro veřejnost i zaměstnavatele a konkurovat chceme především počtem inzerátů pro uchazeče. Na jednom místě soustředíme největší počet pracovních nabídek, což přinese větší komfort všem uživatelům,“  říká Prokop Konopa, tiskový mluvčí portálu ChciPráci.cz.

Portál ChciPráci.cz klade důraz na přesné vyhledávání, intuitivní ovládání a řadu praktických informací, které jsou podávány formou článků. Data zpracovává pomocí inteligentního softwaru Watson od IBM. „Watson dokáže na základě kontextové vazby mezi slovy určit míru relevance na váš dotaz,“ vysvětluje Radek Vrňák, produktový manažer portálu ChciPráci.cz. Příkladem může být například vyhledávání zaměstnání řidiče, který však může zahrnout i jiná zaměstnání s požadavkem na aktivního řidiče. Dále je zde i funkcionalita chytrého agenta, který vyhledává dle relevance a čerstvosti.

Provozovatel chce konkurovat současným hráčům i přímým prodejem inzerce. Cena za umístění pracovního inzerátu na měsíc by se měla pohybovat kolem 2 000 korun. Prodej inzerce zajistí firma Advertising One.

ChciPráci.cz_klíčový vizuál

Spuštění portálu doprovází výkonnostní kampaň na internetu.

V blízké budoucnosti plánuje portál další rozvoj, zejména v oblasti služeb zaměřených na personální agentury a malé a střední podniky. Nabídne možnosti ve vyhledávání v životopisech či integraci psychotestů.

Provozovatel webu Business Web Solutions LLC počítá s expanzí na další evropské trhy ve střední a východní Evropě a zprostředkování přeshraniční práce.

-stk-