Miton spouští Lavito.cz, do března chce 30 tis. klientů

čtvrtek, 12. listopadu 2015, 10:19 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Investiční skupina Miton, jež letos funguje již 15. rokem, rozšiřuje své portfolio o Lavito.cz, web, jenž je určen pro milovníky zdraví, krásy, péče o tělo a relaxace. Lavito.cz je primárně vytvořen pro využití v chytrých telefonech a díky znalosti polohy umožní vyhledání nejvhodnější služby v daném místě a čase. Nabídne také přímou rezervaci a platbu. Poskytovatelům služeb pomůže Lavito.cz s oslovováním nových či stávajících zákazníků, platit budou jen za reálné zprostředkovaní služby.

„Lavito.cz se zaměří jednak na last minute nabídky, jednak na inspiraci,“ popisuje Petr Bartoš, ředitel Lavito.cz. Nedílnou součástí bude i poskytování zpětné vazby zákazníků. „Úkolem této služby je mimo jiné vylepšit ekosystém služeb natolik, aby se stal celkově transparentnějším a kvalitnějším,“ říká Tomáš Matějček z Mitonu.

Lavito.cz nechce cílit jen na ženy. „Podobná služba, která šetří čas a nemusí se zvedat telefon, dokáže oslovit i muže,“ dodává  Petr Bartoš. Marketingově web podpoří komunikace na internetu a sociálních sítích. Do budoucna plánuje zapojení několika známých tváří, které by měly webu pomoci s budováním důvěryhodnosti u různorodých cílových skupin.

Tým Lavita tvoří zatím 15 lidí. Do konce března 2016 má nový web ambici získat 1 000 smluvních partnerů a 30 000 stálých zákazníků. Jen na českém trhu má Lavito ambici příští rok prodávat služby za desítky milionů korun a stát se jednou z rychle rostoucích firem Mitonu. Současně s českým Lavitem investuje Miton v Polsku do charakterově stejné služby, také pod značkou Lavito.pl. V příštím roce uvažuje také o rozšíření na Slovensko.

Partneři Mitonu (zprava): Tomáš Matějíček, Michal Jirák, Ondřej Raška, Milan Zemánek, Václav Štrupl a Tomáš Hodboď
Partneři Mitonu (zprava): Tomáš Matějíček, Michal Jirák, Ondřej Raška, Milan Zemánek, Václav Štrupl a Tomáš Hodboď

Za dobu svého působení nastartoval Miton sám nebo s dalšími investory jen na českém trhu přes 20 firem a 13 z nich úspěšně prodal. Dalších deset firem spoluvlastní v sedmi zemích Evropy. Mezi aktuálně největší projekty pocházející od této investiční skupiny patří Slevomat.cz, Rohlik.cz, Heureka.cz, Damejidlo.cz, Skrz.cz či Bonami.cz. Podle informací skupina, hodnota jejího současného portfolia firem podstatně přesahuje miliardu.

Miton v Evropě
Miton v Evropě

-stk-