Sedláček či Šimečka vystoupí na debatě o médiích

úterý, 10. listopadu 2015, 18:09 Aktuality, Tisk MediaGuru

Filozofická fakulta UK v Praze, občanská inciativa Vraťte nám stát!, Syndikát novinářů, platforma Svobodu médiím! a nadace Friedrich-Naumann-Stiftung pořádají panelovou diskusi na téma „Vykolejená demokracie? – Skutečnost a mediální obraz,“ která se koná u příležitosti 26. výročí Sametové revoluce.

Setkání se uskuteční ve čtvrtek 19. 11. 2015 od 18:00 hod na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, posluchárna č. 300, 3. patro.

V panelové diskuzi vystoupí Tomáš Sedláček (ekonom, hlavní makroekonomický stratég ČSOB), Adam Černý (předseda Syndikátu novinářů ČR), Martin Šimečka (slovenský spisovatel a publicista), Václav Němec (filosof působící na FF UK v Praze) a Alexander Kaczorowski (polský novinář a esejista, šéfredaktor Aspen Review Central Europe). Moderuje David Smoljak (televizní scénárista a dramaturg).

Smyslem debaty není vzpomínat na události roku 1989, ale spíše kriticky zhodnotit současný stav demokracie v České republice i okolních evropských zemích a zamyslet se nad možnostmi budoucího vývoje. Zvláštní pozornost přitom bude věnována roli médií.

Akce je určena pro širokou veřejnost. Další informace najdete zde.

Pozvanka na panelovou diskusi Vykolejena demokracie - 19.11. 18 hod

-mav-