Time Warner zvýšil zisk díky filmovým i TV aktivitám

čtvrtek, 05. listopadu 2015, 08:13 Aktuality, TV MediaGuru

Čistý zisk americké mediální společnosti Time Warner ve třetím čtvrtletí meziročně stoupl o sedm procent na více než miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Firma těžila z růstu příjmů filmové divize Warner Bros a televizní divize HBO. Time Warner je s téměř polovičním podílem hlavním akcionářem společnosti CME, která vlastní českou televizi Nova.

Celkové tržby společnosti Time Warner ve čtvrtletí stouply o pět procent na 6,56 miliardy dolarů. Bez zahrnutí mimořádných položek vydělala firma 1,25 dolaru na akcii. Výsledky tak překonaly očekávání analytiků, kteří podle průzkumu agentury Reuters počítali se ziskem 1,09 dolaru na akcii při tržbách 6,51 miliardy dolarů.

Tržby divize HBO stouply o pět procent na 1,4 miliardy dolarů, a to mimo jiné díky popularitě seriálů Hra o trůny a Temný případ. Provozní zisk divize vzrostl o 37 procent na 519 milionů dolarů.

Filmová divize Warner Bros. zvýšila tržby dokonce o 15 procent na 3,2 miliardy dolarů, k růstu přispěly například licenční příjmy související s videohrami. Provozní zisk divize stoupl o 62 procent na 385 milionů dolarů.

-čtk-