Twitter má novou analytiku, v ČR dostupná není

pondělí, 02. listopadu 2015, 07:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Twitter rozšiřuje nabídku svých analytických funkcí o novinku s názvem Brand Hub. Nový nástroj má inzerentům pomoct rychle se zorientovat v konverzacích okolo jejich značky, poznat uživatele, kteří o ní mluví a identifikovat trendová témata.

Ačkoli je Brand Hub určen pro inzerenty, není primárně zaměřen na vyhodnocování výkonnosti konkrétních reklam nebo kampaní, ale více na celkovou komunikaci okolo značek a produktů. Například pomocí metriky Truevoice mohou inzerenti porovnat míru konverzace o jejich značce s jejími konkurenty. Sekce Audience zase nabízí detaily o lidech, kteří na Twitteru o dané značce aktivně mluví včetně informací o pohlaví, lokalitě, příjmech, zaměstnání a dalších demografických datech. Další analytická záložka věnovaná konverzacím zobrazuje, jak lidé o dané značce hovoří. Grafický přehled obsahuje množství příspěvků o dané značce v čase nebo nejčastěji zmiňovaná související klíčová slova a nechybí zde ani seznam top „inflluencerů“.

Smutnou zprávou je, že Brand Hub můžou v současnosti využívat vybraní inzerenti pouze v anglicky mluvících zemích. O rozšíření na další trhy zatím Twitter neinformoval.

-kmc-