UPC v příštích třech letech zvýší investice o 2,5 mld. Kč

úterý, 01. prosince 2015, 07:42 Aktuality, TV MediaGuru

Největší kabelová firma UPC v příštích třech letech navýší investice o 2,5 miliardy korun. Dosud investovala zhruba jednu miliardu Kč ročně. ČTK to řekl mluvčí David Frodl. Celkově by tak firma měla v příštích třech letech investovat asi 5,5 miliardy korun.

UPC v příštím roce plánuje vystavět nové sítě pro 70.000 domácností, což představuje investici zhruba půl miliardy korun. Letos zmodernizovala svoji síť pro 40.000 domácností a celkově je v dosahu infrastruktury UPC 1,355 milionu domácností, které mohou využívat internet, digitální televizi nebo telefonní linku.

Modernizace sítě umožňuje využití všech služeb, jako je interaktivní televize Horizon s více než 130 televizními kanály, vysokorychlostní internet o rychlosti až 300 Mbit/s nebo telefonní služby. "Naše služby jsou od prosince nově dostupné v dalších 15.000 domácnostech. Konkrétně se jedná o sítě v Náchodě, Chrudimi, Mohelnici, Šternberku a Lipníku nad Bečvou. V intenzivní modernizaci a výstavbě nových sítí budeme pokračovat i v příštím roce," uvedl marketingový ředitel UPC Jan Kohout.

Interaktivní televize Horizon od UPC nabízí více než 130 televizních kanálů, z nichž se vysílá 49 v HD rozlišení. Její součástí je neomezená videotéka My Prime se stovkami filmů a seriálů, které je možné sledovat na HD mediaboxech i prostřednictvím aplikace Horizon Go na chytrých telefonech, tabletech nebo laptopech. Nabídka rychlého internetu pak zahrnuje rychlosti 100, 200 a 300 Mbit/s. UPC je součástí skupiny Liberty Global.

-čtk-