Z TV Óčko odchází technický ředitel Lukáš Hnilička

pondělí, 21. prosince 2015, 12:02 Aktuality, Lidé MediaGuru

Lukáš Hnilička končí ke konci roku na vlastní žádost v pozici technického ředitele hudební stanice Óčko. Věnovat se bude HbbTV. „Ano, odcházím po vzájemné dohodě s vedením, kterému děkuji za vstřícnost a konstruktivní přístup,“ uvedl Hnilička. Jeho nástupcem se stane od 1. 1. 2016 Alexander Brož, který přichází se zkušenostmi mj. z Top TV a společnosti ACE.

Hnilička působil na Óčku od roku 2005. Od roku 2008 zastával post ředitele zodpovědného za distribuci, televizní a vysílací technologie, nová média a new business development.

Během svého působení se podepsal pod spuštění prvního livestreamingu do chytrých zařízení, návrat do celoplošného terestrického vysílání, přestěhování kanálů Óčka a výstavbu studií na Mafra Plaza na pražském Andělu. Óčko také jako první komerční televize uvedla do provozu HbbTV, které se chce Hnilička nadále věnovat, a to zejména technologickým a obsahovým řešením.

Televize má zájem na pokračování spolupráce v určité formě. „Společně jednáme o možnostech budoucí spolupráce týkající se oblasti nových médií, kde má Lukáš hodně zkušeností,“ říká Štěpán Wolde, generální ředitel Óčka.

-mav-