ČT zahajuje seriál Mad Men, sponzorem je MediaGuru

úterý, 05. ledna 2016, 07:00 Aktuality, Reklama, TV MediaGuru

Od úterý 5. ledna začne Česká televize vysílat americký seriál Mad Men z prostředí reklamní branže. Každé úterý bude k vidění od 20:20 na stanici ČT art pod českým názvem Šílenci z Manhattanu.

Silenci z Manhattanu_Mad Men_MM_26pt_057

Silenci z Manhattanu_Mad Men_MM_26pt_258

Silenci z Manhattanu_Mad Men_MM_27_02

Seriál Mad Men patří k nejoceňovanějším pořadům americké televize. Oceněn byl třemi Zlatými glóby v kategorii dramatických seriálů a čtyřmi Cenami Emmy v téže kategorii. Dějově je zasazen do šedesátých let do prostředí fiktivní reklamní agentury Sterling Cooper, v níž sleduje osudy zaměstnanců a majitelů, včetně kreativního ředitele Dona Drapera – charismatického génia, alkoholika a vraha, skrývajícího se za ukradenou identitou. Děj nabízí únik do časů, kdy se kouřit smělo všude, alkohol v práci byl součástí stylu, sexismus byl sexy, stejně jako návyk nechat za sebou v parku po pikniku odpadky. Podvádění pak bylo běžnou součástí života a do jisté míry potvrzením „mužnosti“.

Anglický název Mad Men představuje mnohovýznamové spojení slov Ad Men (pracovníci v reklamě), Mad Men (muži z výstavní třídy Madison Avenue, kde smyšlená reklamní agentura sídlí) a konečně Mad Men (šílenci, což odpovídá životnímu stylu většiny hrdinů seriálu). Český název je tedy určitým kompromisem.

Server MediaGuru.cz se s pomocí divize Fuse rozhodl sponzorovat vysílání seriálu. Sponzorské vzkazy umístí před i po odvysílání pořadu, a to ke všem dílům seriálu včetně repríz. Ve sponzoringu odkazuje na zpravodajský server MediaGuru.cz a na týdenní newsletter Guru Weekly.

-stk-