Mikula a BDO Advisory založili agenturu Picards

pátek, 22. ledna 2016, 18:26 Aktuality, Internet & Mobil, Reklama MediaGuru

Vojtěch Mikula, který dosud pracoval v agentuře H1.cz, se stal většinovým vlastníkem nové user experience (UX) agentury Picards. Založil ji společně s firmou BDO Advisory. Mikula drží v nové agentuře 66% podíl, zbytek patří BDO Advisory.

„Přibližně před rokem mě oslovil Petr Kymlička z poradenské firmy BDO Advisory ohledně investice do vlastní firmy. Ač to byla skvělá nabídka, tak jsem ji do podzimu dal k ledu, chtěl jsem se soustředit na práci v H1čce. V září jsme se pak znovu vrátili k jednání a já se nakonec rozhodl do toho jít. Bylo to těžké rozhodnutí, ale taková příležitost se už nemusí opakovat,” přiblížil MediaGuru.cz pozadí vzniku agentury Vojtěch Mikula.

Za odchodem z H1.cz a založením vlastní agentury stojí také touha vrátit se ke klientské práci. „Další okolnost, která rozhodla, byla, že na trhu je velký hlad po kvalitním UX. Věřím tomu, že tuto potřebu budeme schopni naplnit a na trhu se uživí více kvalitních firem,” dodal Mikula.

Vojtěch Mikula
Vojtěch Mikula

CEO agentury H1.cz Filip Kahoun říká, že o Mikulově plánu odejít a založit si vlastní agenturu věděl už nějakou dobu dopředu. „Pro mě nebyla otázka, jestli se to stane, ale kdy. Každopádně jsme měli - díky této vzájemné otevřenosti - dostatek času promyslet, jak si být i nadále užiteční a dát společně dohromady nový model fungování, resp. spolupráce, který věříme, že bude pro obě strany výhodný a přínosný,” popisuje.

Výsledkem má tak být vznik jakéhosi strategického partnerství, kdy H1.cz využije služeb nové agentury Picards, která se tak stane prodlouženou rukou H1.cz. „Pro naše klienty se tedy v tuto chvíli nic zásadního nemění, což považuji za jeden z největších benefitů tohoto řešení. Vojtovi to současně dává dostatek volnosti, aby nabídl své služby klientům mimo portfolio H1.cz a řídil si kapacitně tým podle svého,” řekl dále Kahoun.

Filip Kahoun
Filip Kahoun

Jelikož z H1.cz odešel vedle Vojtěcha Mikuly také další člen vedení Michal Ročeň, zredukuje H1.cz počet manažerských úrovní z původních pěti na současné dvě. „V tuto chvíli mám na sebe přímo napojených všech sedm tým lídrů. Reálně to znamená, že už mezi mnou a drtivou většinou týmu nejsou čtyři manažeři, ale jeden,” přiblížil Kahoun, podle kterého model spolupráce s bývalými zaměstnanci H1.cz funguje i v jiných případech, např. s Petrou Větrovskou, která se specializuje na PPC reklamu. „Tento model externího partnerství se osvědčuje," uzavírá Kahoun.

-mav-