VLP převzala vydavatelství Tablet Media

čtvrtek, 21. ledna 2016, 16:40 Aktuality, Internet & Mobil, Tisk MediaGuru

Vydavatelská skupina Vltava-Labe-Press převzala vydavatelství Tablet Media, které vydává tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení. Šéfredaktorkou Dotyku a ředitelkou redakcí zůstane Eva Hanáková. VLP i Tablet Media loni koupila investiční skupina Penta.

Přínosem této akvizice má být posílení digitálních aktivit vydavatelství, ale také obsahová spolupráce. Do VLP přejdou novináři Jiří Pšenička, Jan Štětka, Martin Mařík, Lukáš Rozmajzl, Táňa Králová a editorka Naďa Kubalíková. Redakci Dotyk Byznys tvoří Libor Akrman, Jan Strouhal a František Novák.

Tablet Media, které založil někdejší ředitel Economie či Lidových novin Michal Klíma, začalo vydávat Dotyk v květnu 2013. Klíma se stal po loňské akvizici generálním ředitelem a předsedou představenstva VLP.

Vltava-Labe-Press je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 16,2 procenta na českém trhu a od listopadu 2015 je součástí mediálního koncernu společnosti Penta. Do tohoto koncernu patří i největší slovenské vydavatelství News Media Holding. VLP vydává noviny Deník a portfolio tvoří také lifestylové tituly Story, Glanc, Gurmet, National Geografic, Dům & Zahrada, Kondice, Kreativ Praktická žena, tradiční týdeníky Květy, Vlasta, Překvapení, Magazín Šíp a několik TV magazínů.

-čtk-