iDnes.cz vede kurz online žurnalistiky na FSV UK

neděle, 21. února 2016, 07:37 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Redakce iDnes.cz  vede odborný seminář na Univerzitě Karlově v Praze. Seminář připravila mediální skupina Mafra společně s Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy pro studenty magisterského studia oboru žurnalistika. Redakce portálu iDnes.cz  bude s fakultou spolupracovat v rámci letního semestru. Kurz on-line žurnalistiky vedou lektoři z řad novinářů zpravodajského portálu iDnes.cz. Odborný seminář je v rámci studia novinkou.

„Snažíme se našim studentům zejména v bakaláři poskytovat co nejvíc praktických zkušeností prostřednictvím spolupráce s různými redakcemi  a jsem moc ráda, že se iDnes.cz zapojil tímto zajímavým předmětem, kterým chceme studentům zpestřit víc teoretický magisterský obor,“ říká ředitelka Institutu komunikačních studií a žurnalistiky Alice Němcová Tejkalová.

Kurz on-line žurnalistiky by měl mladé žurnalisty připravit na specifickou práci v redakcích on-line médií, proto je čeká třeba hodina zaměřená na zahraniční on-line reportáže, zkusí si natočit vlastní videoreportáž nebo se naučí, jak rychle ověřovat zprávy a odhalovat hoaxy. Jednotlivé semináře povede například zástupce šéfredaktorky iDnes.cz Tomáš Ventura, šéf domácího zpravodajství Jan Vaca či filmová kritička a vedoucí kulturní redakce Mirka Spáčilová.

Šéfredaktorka iDnes.cz na kurzu pro studenty FSV UK.
Šéfredaktorka iDnes.cz na kurzu pro studenty FSV UK.

-mav-