Investor Ondřej Tomek vstoupil do polské Audiotéky

pondělí, 08. února 2016, 10:44 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Pod vedením českého podnikatele Ondřeje Tomka bylo na konci loňského roku dokončeno kolo financování společnosti Audioteka S.A., které společnost ocenilo na hodnotu přes 460 milionů Kč.

Audioteka je platforma pro audioknihy primárně zaměřená na mobilní technologie. Nabízí přístup k  nabídce knih, odborné literatury i článků v audio formátu.

Ondřej Tomek je český podnikatel, zakladatel portálu Centrum.cz, a nyní investor. Zaměřuje se na investice do  rychle rostoucích, zejména technologických společností, v České republice a v Polsku.  Investoval do takových firem jako je například Mall.cz, brněnská softwarová firma Safetica, dále Shoptet, český start-up Skypicker nebo také Exclusive Tours a Coober investment a dalších.

„Audioteka je rychle rostoucí technologická společnost, která výborně zapadá do mé investiční strategie,“ řekl ke své nejnovější investici Ondřej Tomek. „Zakladatel Audioteky Marcin Beme mě přesvědčil jako velmi zkušený a cílevědomý podnikatel, schopný vést celý svůj team k rychlému a dobře provedenému rozvoji firmy. Audioteka má pro celý neanglicky mluvící trh velké plány. Je to firma, která má v úmyslu vstoupit na burzu, což jsem chtěl vždy zažít,“ řekl Tomek.

Audioteka je v současnosti dostupná v 23 zemích a 11 jazycích včetně češtiny, slovenštiny, španělštiny, francouzštiny, němčiny, polštiny, švédštiny, italštiny, portugalštiny, turečtiny a litevštiny.

-mav-