PR pro Prima Comedy Central má FleishmanHillard

čtvrtek, 25. února 2016, 13:05 Aktuality, TV MediaGuru

Agentura FleishmanHillard má nově na starosti komunikaci nového komediálního kanálu Prima Comedy Central. Společnost Viacom, která je provozovatelem televizní stanice, si ji vybrala na základě předchozí spolupráce z prosince loňského roku, kdy agentura pomáhala s uvedením Prima Comedy Central na český trh.

Nákup a plánování médií pro propagaci značky Prima Comedy Central pak zajišťuje agentura Solootions spadající pod FTV Prima.

Prima Comedy Central zahájila své vysílání 14. prosince 2015 a nabízí především komediální a animované seriály pro dospělé publikum (Griffinovi, Městečko South Park nebo Taková moderní rodinka). Na české obrazovky se dostane také několik televizních premiér, například Americký táta, Svět podle Jima nebo Pan Kritik (Review). Prvním lokálním seriálem je pak satirická loutková komedie Potkali se na sídláku, ve které své hlasy propůjčili hlavním postavám herci Tomáš Měcháček a Tomáš Jeřábek.

Provozovatelem kanálu je společnost Viacom International Media Networks, která provozuje v Evropě stanice jako MTV, Nickelodeon či Paramount.  Viacom odpovídá za obsahové složení, technickou stránku a provoz. FTV Prima propůjčila kanálu jméno a má zodpovědnost za prodej vysílacích časů pro reklamy. Distribuci stanice zajišťuje společnost Axocom, výhradní distributor televizních kanálů Viacomu v České republice.

-mav-