Time Warner má vyšší zisk, očekává další růst

středa, 10. února 2016, 15:13 Aktuality, TV MediaGuru

Čistý zisk americké mediální společnosti Time Warner ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o 19,4 % na 857 milionů USD (20,6 miliardy Kč). Firma současně zlepšila výhled zisku na letošní rok a oznámila odkup akcií za pět miliard USD. Time Warner je s téměř polovičním podílem hlavním akcionářem společnosti CME, která vlastní českou televizi Nova.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 1,06 dolaru. Analytici v anketě agentury Thomson Reuters očekávali v průměru zisk 1,01 dolaru na akcii. Firma uvedla, že k růstu zisku přispěly vyšší příjmy kabelových sítí HBO a Turner a nižší daňové rezervy, které vyrovnaly i růst nákladů na sportovní a původní programy.

Celkové příjmy se však snížily o šest procent na 7,08 miliardy USD, což je částečně výsledek nižšího počtu úspěšných filmů divize Warner Bros. Její příjmy klesly o 13 % na 3,3 miliardy USD. Loni filmové studio uvedlo na trh filmy jako je Hobit: Bitva pěti armád, sci-fi Interstellar a horor Annabelle.

Time Warner zároveň zlepšil odhad očištěného zisku na celý letošní rok na 5,3 až 5,4 dolaru na akcii z dosavadních 5,25 USD. Analytici čekali zisk 5,26 dolaru na akcii.

-čtk-