Babiš má zaplatit Šafrovi 50 tisíc korun za urážku

úterý, 08. března 2016, 17:34 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš má vyplatit odškodné ve výši 50 000 korun šéfredaktorovi serveru Svobodné fórum Pavlu Šafrovi za zásah do jeho osobnostních práv. V úterý o tom nepravomocně rozhodl Okresní soud Praha-západ. Informaci zveřejněnou serverem Svobodné fórum potvrdil Šafrův právní zástupce, advokát Aleš Rozehnal. Babiš k situaci uvedl, že bude reagovat až na pravomocný rozsudek.

Novinář Šafr podal na ministra Babiše žalobu na ochranu osobnosti loni v květnu. Podle serveru v ní poukázal na to, že politik jej opakovaně veřejně označil za „psychopata“ a „parchanta“, mimo jiné v pořadu Interview ČT24. U soudu se domáhal omluvy a 100 000 korun. Ve sporu tedy uspěl jen částečně a není vyloučené, že se odvolá.

„Klientovi bych odvolání radil. Nepřiznání omluvy soud zdůvodnil tím, že opakování defamujících výroků na adresu pana Šafra, byť v omluvě, by pana Šafra opětovně poškodilo,“ napsal právník Rozehnal.

Šafr ve vyjádření k rozsudku uvedl, že Babiš neustále směšuje rovinu veřejné diskuse a práva na kritiku s rovinou osobního napadání a urážení.

-čtk-