Google opět pomůže firmám, uvádí Exportní akcelerátor

pátek, 04. března 2016, 07:44 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Po pilotním ročníku projektu Exportní akcelerátor Google pomůže dalším českým firmám s expanzí na zahraniční trhy pomocí digitálního marketingu. Vzdělávací projekt, který odstartuje v polovině dubna, navíc letos tematicky rozšíří. Do akcelerátoru se mohou české firmy hlásit ode dneška do 20. března na webové stránce projektu. Iniciativa je součástí celoročního programu Googlu “Pomáháme Česku růst”, jehož hlavním pilířem je posílení digitálních dovedností podnikatelů, firem a studentů.

Exportní akcelerátor je sérií bezplatných školení a workshopů. Je určen firmám všech velikostí, které zvažují vstoupit na první zahraniční trh nebo už v cizině prodávají a chtějí dále expandovat. Hlavní náplní programu je školení v exportním digitálním marketingu vedené významnými osobnostmi české a slovenské marketingové scény.

“Výsledky loňského ročníku ukázaly, že podpora firem prostřednictvím Exportního akcelerátoru dává velký smysl a přináší velmi rychle výsledky. Firmy, které se do projektu zapojily, od té doby pronikly na desítky nových trhů, úspěšně uvedly na trh nové produkty nebo si našly nové investory,” říká Jan Vraný, obchodní ředitel českého Googlu.

Firmy, které se chtějí do projektu zapojit, se mohou až do 20. března hlásit na exportniakcelerator.cz v záložce Registrace. Do programu se pak dostanou ty registrované firmy, které v co nejvyšší míře splní dvě základní kritéria. “Hlavním kritériem pro přijetí do programu bude exportní potenciál produktů nebo služeb přihlášených firem. Důležitá je také ambice navýšit tempo růstu na cizích trzích s využitím digitálního marketingu,” říká Jan Poštulka, Export manager Googlu pro Česko a Slovensko.

V roce 2015 projekt absolvovalo 12 firem, převážně z oblasti IT a technologií.

-mav-