Google představil analytické řešení pro velké firmy

pátek, 18. března 2016, 12:20 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Google představil řešení Google Analytics 360 Suite – soubor integrovaných produktů pro datovou a marketingovou analytiku pro velké firmy. Vychází z porozumění chování zákazníků v „daný moment“.

Google Analytics 360 Suite je sada šesti produktů, z nichž čtyři jsou úplnými novinkami. Nabízí nástroje, které umožňují sdílení dat a informací napříč společností.

Google Audience Center 360 (beta). Tato platforma pro správu dat (data management platform, DMP) umožňuje marketérům porozumět svým stávajícím zákazníkům a nalézt nové zákazníky napříč kanály, zařízeními a kampaněmi. Umožňuje propojení s Google a DoubleClick a je také otevřená externím poskytovatelům dat, DSP a dalším.

Google Optimize 360 (beta). Tento produkt pro testování a personalizaci webových stránek má umožnit marketérům nabízet lepší služby. Marketéři mohou zákazníkům ukázat různé varianty jejich stránek a vybrat tu, která bude nejlépe fungovat pro danou cílovou skupinu.

Google Data Studio 360 (beta). Nový produkt pro analýzu dat a vizualizaci, který umožňuje integrovat data napříč různými nástroji Google Analytics 360 Suite a dalšími zdroji dat. Automaticky umožňuje spolupráci a sdílení v reálném čase na základě technologie Google Docs.

Google Tag Manager 360 byl vyvinut z produktu pro správu marketingových značek, nabízí způsob, jak shromažďovat informace o stránce a také výkonné API, čímž má zvyšovat přesnost dat a zefektivňovat pracovní postupy.

Google Analytics 360, dříve známý jako Google Analytics Premium má sloužit jako centrum pro analytiku, které bude provádět analýzy uživatelských dat ze všech kontaktních bodů a integrovat je do produktů Googlu pro reklamu.

Google Attribution 360, dříve známý jako Adometry, byl od základů přestavěn tak, aby umožnil zadavatelům reklamy ocenit investice do marketingu a lépe alokovat rozpočty. Marketéři mohou analyzovat výsledky napříč všemi kanály, zařízeními a systémy, a nastavit tak optimální marketingový mix.

Nové produkty jako Audience Center 360, Optimize 360, Data Studio 360 a Tag Manager 360 jsou dnes k dispozici v limitované BETA verzi.

-mav-