Osvětová kampaň proti neplodnosti využije i „e-shop“

středa, 23. března 2016, 10:21 Aktuality, Reklama MediaGuru

Startuje projekt Muži činu, jenž chce zvýšit povědomí o možných problémech spojených s mužskou neplodností. Reaguje tím na zvyšující se neplodnost v České republice – neplodných je dnes zhruba už 15–20 % všech párů. Cílem projektu, který financuje farmaceutická společnost Merck, je nejen edukovat společnost o problémech spojených s neplodností, ale i přimět muže k vyšetření spermatu.

K usnadnění tohoto kroku je v rámci kampaně spuštěna stránka www.muzicinu.cz, tzv. e-shop spermatu, odkud je možné se objednat na vyšetření spermatu a zaplatit online. Odběrnou nádobu i s veškerými informacemi je možné získat poštou. Jediné, co je zatím nutné offline, je donést osobně vzorek spermatu na jedno z partnerských zařízení projektu. Mezi ně patří pražský Sexuologický ústav, brněnská Repromeda, IVF Clinic Olomouc, Klinika Karlsbad Fertility a plzeňská Genetika, které se dohodly na jednotné ceny za vyšetření ve výši 800 korun.

Projekt podpoří PR a online kampaň, která bude sázet na výkonnostní marketing, partnerské weby, včetně stránky StopNeplodnosti.cz, a spolupráci s týmem Rugby Club Sparta Praha, sedminásobným mistrem České republiky a Československa, který bude téma neplodnosti komunikovat do své komunity. Jeho hráči, v čele s Janem Pávem, se stali také tvářemi propagačnímu spotu, v němž chtějí ukázat, že nemají odvahu jen na to, do čeho se jim chce, ale i na to, do čeho se jim nechce.

Výrobu spotu a webové prezentace zajistila agentura Dark Side.

-stk-