Čáslavská či Doktor povzbuzují ke sportu

pátek, 15. dubna 2016, 15:14 Aktuality, Reklama MediaGuru

Český olympijský výbor (ČOV) spouští dlouhodobou kampaň na podporu hodnot, které s sebou do života přináší sport. Se sloganem „Všichni jsme jeden tým. Czech Team“ chce probudit nejen v české veřejnosti odhodlání, fair play, týmového ducha, odvahu a hrdost. Kampaň startuje necelé čtyři měsíce přes olympiádou v Riu, pokračovat bude i po ní.

„Chceme široké veřejnosti ukázat, jak je sport pro společnost důležitý. Nejen z pohledu aktivního životního stylu a zdraví, ale také proto, že dává lidem do života důležité vlastnosti. Chtěli bychom, aby se lidé připojili k hodnotám Českého olympijského týmu, abychom vytvořili jeden tým,“ řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. 

„Naším cílem je zapojit všechny generace a ukázat Čechům, že mohou být hrdí nejen na profesionální sportovce, ale i sami na sebe. Nemusíte vyhrávat závody, abyste měli být na co hrdí,“ dodal Marek Tesař, marketingový ředitel Českého olympijského výboru.

Kampaň poběží v televizi, rádiu a na internetu. V televizním spotu vystupují vedle   fanoušků a běžkyně v podání Jany Pidrmanové i aktivní sportovci a olympijští medailisté jako Věra Čáslavská, Martin Doktor, Šárka Kašpárková, Kateřina Emmons, Květa Pecková-Jeriová, Imrich Bugár, dále krasobruslař Tomáš Verner a stále aktivní atletka Denisa Rosolová a vodní slalomář Jiří Prskavec.

V rádiu poběží spot s příběhem o tom, jak Emil Zátopek věnoval svou zlatou olympijskou medaili australskému soupeři Ronu Clarkovi. Na webových stránkách pracuje ČOV s ambasadory, kteří představují jednotlivé hodnoty – Kateřina Emmons (odhodlání), David Svoboda (fair play), Mirka Topinková Knapková (hrdost), Vavřinec Hradilek (odvaha) a Martin Doktor (týmový duch).

Kampaň pochází z dílny agentury Ogilvy & Mather, spot režíroval David Ondříček. 

-stk-