Češi mají letos na PIAFu 21 nominací

pondělí, 18. dubna 2016, 11:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Letošní, v pořadí sedmý ročník kreativní soutěže PIAF zveřejňuje shortlist. Celkem se ve finále utká 61 agentur z 18 zemí. České agentury mají 21 nominací, z nichž nejvíce jich utržila agentura Leo Burnett (5), Ogilvy (4) a Kaspen/Jung von Matt (3). Nejúspěšnější agenturou je na počet nominací ruská BBDO s 12 želízky v ohni.

O vítězích rozhodne ve dnech 25. – 27. dubna mezinárodní porota vedená Benem Tollettem z londýnské agentury adam&eveDDB. Ve 14 kategoriích bude hodnotit 140 prací, což je o 20 více než loni. Nejsilněji jsou zastoupené kategorie – Creating the media a Audience engagement.

Vyhlášením vítězů vyvrcholí dvoudenní konference PIAF, která proběhne v podzemí pražského Veletržního paláce ve dnech 26. a 27. dubna. Představí se na ni 30 řečníků z 10 zemí. První den konference se zaměřuje na marketing a komunikaci ve sportu a interaktivní workshopy. Druhý den vystoupí například prezident poroty PIAF Ben Tollett, marketingový ředitel značky Guinness Stephen O’Kelly nebo Jan Řežáb ze Socialbakers.

-stk-