Majitel Šlágr TV chce žalovat Empresu Media

úterý, 19. dubna 2016, 10:46 Aktuality, TV MediaGuru

Majitelé společnosti Česká muzika, provozovatele vysílání hudební televizní stanice Šlágr TV, se budou soudně bránit proti informacím, které o společnosti zveřejnila média společnosti Empresa Media. Ve vysílání televize to uvedli Karel a Jana Peterkovi, kterým televize patří. Upozornil na to server Digitální rádio.cz.

Peterkovi vysvětlují napětí mezi oběma mediálními společnostmi zájmem Empresa Media o koupi televize Šlágr. V uplynulých dnech mělo údajně dojít k jednáním mezi oběma společnostmi a k předání interních informací a dat o finanční situaci Šlágr TV. „Napsali jsme dohodu o mlčenlivosti. Netušil jsem, že z té dohody o mlčenlivosti přijde to, že si budeme číst zavádějící psaní v Sedmičce (titul patřící Empresa Media, pozn. red.),“ uvedl ve vysílání Karel Peterka.

Peterka vyvrátil, že by Šlágr byl na pokraji krachu a že by divákům lhal o nákladech na provoz televize, jak tituly Empresa Media naznačily. Připustil ale, že motivací k jednání s Empresa Media byla snaha pomoci televizi Šlágr propojením s podobně profilovanou stanicí Barrandov Muzika, kterou spoluvlastní Jaromír Soukup.

„Námi poskytnuté informace byly překroucené, zmanipulované, byly prezentované s cílem převzít naší televizi zadarmo. Nebudeme v tomto případě zticha a budeme se bránit veškerými právními kroky,“ uvedli Peterkovi.

-mav-