MZe podpoří 7 mil. Kč spotřebu domácích ryb

středa, 20. dubna 2016, 14:42 Aktuality, Reklama MediaGuru

Ministerstvo zemědělství (MZe) spustilo kampaň Ryba na talíř na podporu konzumace sladkovodních ryb. Bude stát skoro 7 milionů korun, sdělil dnes ČTK ředitel odboru kanceláře ministra zemědělství Vít Doležálek. Kampaň zajistí státní příspěvková organizace Zařízení služeb MZe. Předloni ministerstvo zrušilo marketingový projekt s podobným zaměřením, který měl stát 60 milionů korun bez DPH.

"Projekt bude zaměřen především na prezentaci rybí kuchyně. Chceme poukázat, že rybí maso je nejen chutné, ale především obsahuje lehce stravitelné bílkoviny, zdraví prospěšné tuky, minerály a vitamíny," řekl Doležálek.

Ministerstvo si například za 1,7 milionu korun na prezentace koupilo automobil, který by měl během léta objet přibližně 40 destinací. Auto by po ukončení kampaně mělo MZe dál používat. Na podzim ministerstvo chce zorganizovat troje rybářské slavnosti, počítá s návštěvou přibližně 5000 lidí.

Kampaň byla zahájena projektem Týden s kaprem za 725.000 korun. Většina peněz šla na nákup prostoru v tištěných médiích, zbytek na natáčení reklamního spotu a online marketing.

Předloni přitom MZe tendr na propagaci ryb zrušilo. "Původní projekt směřoval na utracení peněz například na pronájem anglického autobusu double-decker, nákupy filetovacích nožů, pepřenek či holinek," uvedl krátce po svém nástupu do funkce ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL). Zrušený projekt podle něj představoval "nehospodárné plýtvání penězi, zejména ve chvíli, kdy se po předchozí kampani na "Rybu domácí" v hodnotě 150 milionů korun prodeje ryb v zásadě nezměnily".

-čtk-