NN letos výrazně investuje do posílení povědomí

čtvrtek, 28. dubna 2016, 11:47 Reklama MediaGuru

Z hlediska mediálních výdajů se chce NN zařadit mezi první tři hráče na trhu.

Skupina NN se letos zaměřuje na posílení povědomí své relativně nové značky. Z hlediska mediálních investic se má zařadit mezi první tři pojišťovací hráče na trhu. V dlouhodobém horizontu se chce zasadit také o vylepšení image pojišťovnictví ve společnosti. „Musíme si přestat hrát na investiční domy a vrátit se k tomu, co dělá pojišťovnu pojišťovnou. Naší specializací je krytí rizik. Dlouhodobý výpadek příjmu v důsledku vážné nemoci či úrazu s trvalými následky může do tíživé finanční situace dostat kohokoli. Naším úkolem je pomáhat lidem takovým případným existenčním problémům předcházet. Právě na to se chceme zaměřit,“ popisuje generální ředitel NN Jiří Čapek.    

Značka NN byla na trh uvedena v loňském roce z důvodu rozdělení bankovní a pojišťovací části skupiny – zatímco bankovní část si ponechala původní značku ING bank, pojišťovací část se přejmenovala na NN. V současnosti její povědomí dosahuje 35 %, letos by jej chtěla výrazně navýšit.

Na rebranding s tváří Ewana McGregora, do kterého skupina celosvětově investovala  130 milionů eur, letos navazuje od začátku dubna jarní kampaň se sloganem „Na čem vám v životě opravdu záleží“. Jejím cílem je budovat image značky jako spolehlivého průvodce životními situacemi, komunikovat hodnoty péče, transparentnosti, důvěry a podpořit i nový produkt NN Život. Další fáze je plánována na podzim. Kampaň byla připravena in-house ve spolupráci s nizozemskou agenturou Khanna\Reidinga, okrajově se na ní podílela i česká Saatchi & Saatchi. 

NN_bannery
Bannery v kampani NN

„Letos jsme se rozhodli pracovat s centrálním kreativním konceptem, který jsme si přizpůsobili pro náš trh. Loni jsme ale po Ewan McGregorovi šli i cestou lokální kampaně. Prostor pro rozhodování v oblasti marketingu máme od naší centrály poměrně velký,“ vysvětluje Kateřina Štěrbová, členka představenstva NN zodpovědná za marketing a produktový vývoj.

Většina mediálních investic kampaně je alokována do televize, která tvoří 78 % mediamixu. Součástí komunikace je i online (14 %) a PR aktivity (7 %). Od 1. dubna běží na stanicích skupiny Prima televizní spot s neherci, v květnu přibude i sponzoring mistrovství světa v ledním hokeji na České televizi. Na internetu využívá bannerové inzerce, videa i online test fyzické kondice. Cílovou skupinou jsou lidé ve věku 25–45 let, zejména pak rodiny s dětmi, mladší věkovou skupinu má oslovit on-line kampaň.

Reklamní kampaň doplní i lokální komunikační projekt Cena života, jehož součástí bude v červnu kulatý stůl s odborníky z různých oborů uměleckých, sportovních nebo vědeckých. Jeho záměrem je rozpoutat veřejnou debatu o „ceně života“, se kterou plánuje NN pracovat v následujících měsících.

-stk-