O vysílání DVB-T2 se bude mluvit na konferenci

pátek, 01. dubna 2016, 07:15 Aktuality, TV MediaGuru

Odbornou konferenci o zavádění nového televizního standardu DVB-T2 pořádá ve čtvrtek 14. dubna 2016 agentura Taktiq Communications a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR

Do pěti let má skončit dnešní způsob pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T. Má ho plně nahradit nový standard DVB-T2. Kdo stojí za touto změnou a co přinese televizním divákům, samotným televizním stanicím a operátorům vysílacích sítí?

TD_2

„Na jednom místě se sejdou všichni, jichž se druhá televizní digitalizace přímo dotkne. Konferenci jsme naplánovali na termín, kdy by se touto problematikou měla zabývat i vláda. Z meziresortního připomínkového řízení totiž do Úřadu vlády dorazí návrh Strategie rozvoje terestrické televizní platformy v České republice,“ vysvětluje Jan Potůček, odborný konzultant agentury Taktiq Communications, který bude akcí provázet jako moderátor. Na konferenci vystoupí zástupci operátorů vysílacích sítí, provozovatelů televizního vysílání, státních regulačních orgánů i výrobců a prodejců televizní techniky. Akci zahájí a úvodní slovo pronese ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Konference Televizní digitalizace 2.0 se dělí do dvou tematických bloků. První se zaměří na legislativní změny, které musejí předcházet samotnému zahájení vysílání ve standardu DVB-T2, a také na časový harmonogram celého procesu. V této části konference vystoupí předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Dvořák, náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný, ředitel regulace Českých Radiokomunikací Marcel Procházka, majitel společnosti Digital Broadcasting Radim Pařízek, vedoucí projektové kanceláře České televize Pavel Hanuš a ředitel sekce regulace Českého telekomunikačního úřadu Marek Ebert.

Druhý blok konference zacílí spíše na spotřebitele a dotkne se otázky certifikace televizních přijímačů vhodných k příjmu vysílání DVB-T2 v České republice, jejich dostupnosti na českém trhu a zamýšlené státní informační kampaně k přechodu na DVB-T2. V tomto bloku promluví předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Dvořák, produktový manažer společnosti Samsung Libor Bauer, ředitel regulace Českých Radiokomunikací Marcel Procházka, předsedkyně představenstva společnosti Nielsen Admosphere Tereza Šimečková, technický ředitel České televize Ivo Ferkl a zástupce společnosti Euronics.

Akce proběhne v konferenční místnosti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v ulici Na Františku 32, Praha 1. Začátek je naplánovaný na 9:00, konference potrvá do 13:00 hod.

Podrobný program akce a registrační formulář pro účastníky naleznete na webu  http://dvbt2.taktiq.com. Uzávěrka registrací pro účastníky je 7. dubna 2016.

-mav-