Program Fajn rádií vede Petráková, Maďarka odchází

středa, 20. dubna 2016, 07:20 Aktuality, Lidé MediaGuru

Skupina Media Bohemia Daniela Sedláčka pokračuje v personálních změnách na pozicích programových ředitelů svých rádií. Po síti Hitrádií, jejichž řízení převzala Markéta Rachmanová, dochází ke změně na pozici programového ředitele Fajn rádií. Novou ředitelkou se stala Lucie Petráková. Dlouholetý programový ředitel Fajn rádií Martin Maďarka opouští skupinu Media Bohemia a odchází do agentury Media Park. 

„Fajn rádia se svým zaměřením na mladé posluchače jsou v našem rádiovém portfoliu důležitou programovou součástí. Se změnou ve vedení sítě se chceme zaměřit na rozvoj v oblasti on-line, podporu kreativních nápadů a vytváření vlastního obsahu. Lucie Petráková má za úkol naplnit naši strategii, a nadále zlepšovat a rozvíjet programovou filozofii, tak aby rodina Fajn rádií i nadále patřila k nejúspěšnějším stanicím pro nejmladší posluchače,“ uvedl Daniel Sedláček, předseda představenstva Media Bohemia.

Lucie Petráková, foto: Media Bohemia
Lucie Petráková, foto: Media Bohemia

Lucie Petráková začala svou profesní dráhu v severočeském Rádiu Agara, následně přešla do pražského týmu Fajn rádia. Má také zkušenosti z neziskového sektoru, kde dva roku působila v oblasti PR. „Fajn rádia byla jasně programově vedena, takže není potřeba revoluce. Chci navázat na nedávno uskutečněné programové změny a více se zaměřit na online komunikaci s posluchači a kreativní interakci,“ řekla ke svému nástupu.

Stanice rodiny Fajn rádií se zaměřují především na mladé posluchače ve věku 15 až 35 let. Jejich program lze definovat jako tzv. CHR formát (Contemporary Hit Radio), který klade důraz na aktuální hudební hity a životní styl mladých lidí. Výrazným prvkem Fajn radií je i aktivní promotion zahrnující jak soutěže ve vysílání, tak pořádání off-air akcí. Rodina Fajn radií v současné době zahrnuje stanice Fajn radio, Fajn North Music, Fajn Rádio Life, Fajn Rádio Agara a Fajn Rádio Hity.

-mav-