Autor textu Martina Vojtěchovská
Vydavatelský dům Vltava-Labe-Press, který je od listopadu 2015 součástí investiční skupiny Penta, koupil od vydavatelství Economia společnost Webfarm, která provozuje webový portál o autech Cars.cz.
Jedná se o první akvizici v online divizi, která ve vydavatelství Vltava-Labe-Press vznikla teprve letos v únoru. „Při vstupu společnosti Penta do VLP jsme si vytýčili několik cílů. Jedním z těch nejdůležitějších je posílit digitál. Poměr výnosů z digitálu na celkových výnosech představuje ve VLP zatím 10 - 15 %, a to chceme změnit,“ uvedl Michal Klíma, generální ředitel VLP.
Od nákupu webového portálu o autech si VLP slibuje vyšší zásah na cílovou skupinu muži, na kterou se obecně v médiích hůře cílí.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Google zpřístupnil v Česku funkci Vyhledávání Live, která umožňuje
komunikovat s vyhledávačem hlasem i obrazem. Novinka rozšiřuje
vyhledávání o konverzační a multimodální prvky.
Reklamní aktivitě v segmentu mléčných výrobků na začátku roku
2026 dominoval Pribináček. S odstupem následují značky Monte a Activia,
ukazují data monitoringu Nielsen Ad Intel.
Anketa TOP ženy Česka zná vítězky letošního ročníku. Ocenění získaly
podnikatelka Alexandra Kala, manažerka Kateřina Jirásková a vědkyně Zuzana
Kečkéšová. Porota letos vybírala z více než 350 nominovaných.