Čtvrtletní zisk a tržby skupiny Time Warner vzrostl

středa, 04. května 2016, 14:12 Aktuality, TV MediaGuru

Zisk a tržby americké mediální společnosti Time Warner v prvním čtvrtletí vzrostly. Přispěly k tomu zejména zvýšené výnosy televizních sítí Turner Broadcasting a Home Box Office (HBO). Plyne to z dnešního sdělení skupiny, která vlastní téměř poloviční podíl v majiteli tuzemské TV Nova.

Čistý zisk Time Warner se v meziročním srovnání zvýšil o čtvrtinu na 1,21 miliardy dolarů (28,5 miliardy Kč). Celkové výnosy skupiny stouply o 2,5 procenta na 7,31 miliardy USD, což odpovídalo odhadům analytiků oslovených agenturou Thomson Reuters.

Výnosy sítě Turner Broadcasting, která zahrnuje mimo jiné kanály CNN, TNT nebo Cartoon Network, celkově posílily o sedm procent na 2,9 miliardy USD, z toho příjmy od uživatelů stouply o 11 procent. Tržby divize HBO vzrostly o osm procent na 1,5 miliardy USD. Příjmy filmových studií Warner Bros. naopak klesly o tři procenta na 3,1 miliardy USD.

Mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), která vlastní českou televizi Nova a další stanice, stoupl v prvním čtvrtletí základní provozní zisk (OIBDA) o 44 procent na 17,1 milionu dolarů. Tržby se zvýšily o čtyři procenta a firma se za tři měsíce dostala do provozního zisku.

-čtk-