Heureka.cz připravuje druhé kolo certifikace

úterý, 03. května 2016, 17:24 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Největší český zbožový srovnávač Heureka letos po vzoru společnosti Google spustil certifikaci externích specialistů. Na rozdíl od Googlu se v Heurece rozhodli, že chtějí mít kontrolu nad průběhem certifikačních testů a tak zvolili formu písemných zkoušek, které se budou konat jednou za půl roku.

První certifikace se zúčastnilo celkem 57 zájemců, především z řad agentur a web developerů, pouze 24 z nich test složilo úspěšně. Jedním z certifikovaných byl i Ondřej Šeliga, online specialista ze skupiny Omnicom Media Group. „S Heurekou mám zkušenosti z dřívějška, kdy jsem provozoval internetový obchod, což mi při testu velmi pomohlo. Certifikaci beru především jako krok k rozšíření služeb, které můžeme našim klientům nabídnout. V současné době spravuji na denní bázi online kampaně od klasického vyhledávání přes video reklamy až k real time biddingu. Inzerce na Heurece je tedy vhodným doplňkem mé expertízy.“

Jedním z důvodů, proč se srovnávač pro certifikaci rozhodl, je rozšíření povědomí o jeho produktech. Heureka v dnešní době již nenabízí jen srovnávaní cen v e-shopech, ale i mnoho řešení pro samotné značky jako jsou ProductADS, koutek značky nebo bannerová reklama.

Dalším důvodem pro spuštění certifikace je vytvoření úzkého portfolia lidí, které Heureka bude moci doporučovat firmám a jednotlivcům, kteří se na ni obrací kvůli správě a nastavení kampaní.

„Certifikovaní specialisté mají zároveň výhodu v tom, že je bude Heureka přednostně informovat o připravovaných novinkách a bude brát v úvahu jejich zpětnou vazbu.“ dodává Ondřej Šeliga.

Druhé kolo certifikace bude probíhat v září, registrace bude spuštěna v průběhu května.