iDnes.cz změnil design sportu, uvádí videa z MS

pátek, 06. května 2016, 07:44 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Vrcholné sportovní akce roku 2016 nabídne zpravodajský portál iDnes.cz v nové podobě. Těsně před startem hokejového mistrovství světa v Rusku spouští novou titulní stranu sportovní rubriky, mění se kompletně i grafika článku. Širší je také obsah. Nová tvář sportu se připravovala od loňského podzimu.

„Poslední týdny jsme novou titulní stranu sportu testovali, zkoušeli jsme různé dílčí úpravy, také jsme reagovali na připomínky čtenářů a některé zapracovali,“ uvedla Naděžda Petrová, šéfredaktorka iDnes.cz.

Nové podobě dominuje titulní fotografie s titulkem,  novinkou jsou také informace o vývoji rozehraných zápasů, výsledky už dohraných utkání nebo program těch nejbližších. Čtenář může sledovat průběh mistrovství světa v hokeji, tenisové turnaje nebo třeba juniorský fotbal.

idnes_sport

Stejně jako loni získal iDnes.cz licenci na natáčení videí ze zákulisí hokejového mistrovství světa, které v pátek 6. května začíná v Rusku.

„Kromě dvou píšících redaktorů máme od začátku turnaje na místě i videoreportéra, před úvodním zápasem připravil pro čtenáře rozhovory z tréninku, v následujících dnech k nim přibudou i další témata - třeba o fanoušcích. Chceme čtenářům nabídnout větší servis, aby měli všechny důležité informace snadno po ruce,“ uvedl vedoucí sportovní redakce Ondřej Trunečka.

Startuje také příloha k MS, kterou iDnes.cz chystá pravidelně od roku 1999. Příloha nabízí kompletní servis pro fanoušky: program turnaje, soupisky týmů, on-line reportáže ze všech zápasů, přehled výsledků, tabulky obou skupin, hráčské statistiky, rozhovory, reportáže nebo analýzy expertů.

-mav-