David Lhota opustí svůj post ve skupině WPP

středa, 15. června 2016, 14:49 Reklama MediaGuru

Dlouholetý mediální manažer David Lhota opustí svoji pozici v rámci skupiny WPP.

David Lhota, stávající country manažer pro region střední a východní Evropy komunikační společnosti WPP, ze svého postu podle informací MediaGuru.cz odchází. Ve hře je ještě údajně možnost, že by mohl s firmou zůstat nějakým způsobem v kontaktu, svůj dosavadní post ale zastávat nebude. Oficiální informace zatím nejsou k dispozici.

Lhota se na post country manažera WPP pro střední a východní Evropu posunul na podzim roku 2014, kdy podléhal přímo CEO společnosti Martinu Sorellovi. 

David Lhota je zkušeným mediálním manažerem. V prostředí mediálních agentur se pohybuje od roku 1996. Začínal jako managing director v mediální agentuře Starcom, o tři roky později se posunul na pozici CEO mediální agentury The Media Edge a později po akvizici CIA stál v čele agentury Mediaedge:cia. Později převzal řízení nákupní skupiny GroupM v ČR, následně řídil i další trhy (střední a východní Evropa, Afrika a Skandinávie).

Pod WPP patří v rámci mediálního trhu GroupM, která v Česku zastřešuje mediální agentury Mediaedge:cia, Mindshare, Mediacom a Maxus.

-mav-