Microsoft kupuje LinkedIn za 26,2 mld. dolarů

pondělí, 13. června 2016, 15:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Microsoft kupuje profesní síť LinkedIn. Výše akvizice dosahuje celkově 26,2 miliardy dolarů (628 miliard korun). Za akcii zaplatil Microsoft téměř 196 dolarů, což je o téměř 50 % nad páteční závěrečnou cenou na newyorské burze. Cena akcií se v úvodu pondělního obchodování prudce zvýšily a přiblížily se akviziční ceně. Akcie Microsoftu téměř pět procent ztrácely, pokles ale později zmírnily.

I po intergraci do společnosti Microsoft zůstane LinkedIn samostatnou značkou. V jejím čele bude i nadále působit dosavadní CEO Jeff Weiner, který se bude zodpovídat přímo generálnímu řediteli Microsoftu Satyi Nadellovi.

Transakce, kterou jednomyslně podpořily správní rady obou firem, by měla být uzavřena koncem letošního roku. Ještě musí získat souhlas regulátorů v USA, EU, Kanadě a Brazílii.

LinkedIn má v současnosti více než 433 milionů uživatelů, což je o 19 % více než v loňském roce. Měsíčně ji navštíví 105 milionů uživatelů. Až 60 % přístupů je z mobilních zařízení. Microsoft plánuje zvýšit počet individuálních i firemních předplatitelů služeb LinkedIn, rychlejšího zpeněžení kupovaného podniku chce dosáhnout i prostřednictvím cílené reklamy.

-stk-